Obchody 69 r. wybuchu Powstania Warszawskiego

Dnia 25 lipca br. w naszej parafii obchodziliśmy 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów  przed tablicą upamiętniającą Powstańców Obwodu AK „Żywiciel” poległych w rejonie Boernerowa usytuowaną u zbiegu ulic Grotowskiej i Westerplatte. Później zebrani udali się do naszego kościoła na uroczystą Msze Świętą sprawowana w intencji poległych powstańców, której przewodniczył ks. proboszcz – płk dr Jan Domian. W homilii ks. Jan przypomniał historię „męczeństwa i przelanej krwi” Powstańców Obwodu AK „Żywiciel” poległych w rejonie Boernerowa. Równocześnie podziękował żyjącym powstańcom za ich odwagę i umiłowanie Ojczyzny, a obecnym przypomniał „o odpowiedzialności przed naszymi praojcami za podarowaną wolność”. W uroczystościach uczestniczyli powstańcy, przedstawiciele administracji publicznej na czele z Burmistrzem Dzielnicy Bemowo – Albertem Stomą, reprezentanci i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej na czele z płk dr hab. Tadeuszem Szczurkiem – Prorektorem ds. Wojskowych oraz mieszkańcy Boernerowa. Po zakończonej Eucharystii zebrani wysłuchali koncertu okolicznościowego chóru BEMCANTO, który swoim śpiewem wzbogacił także Mszę Świętą.

sierż. pchor. Karolina Wakuluk