Charytatywny koncert pieśni i piosenek patriotycznych

Po wieczornej Mszy świętej w Uroczystość Chrystusa Króla, w Naszej Parafii odbył się charytatywny koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu młodzieżowego zespołu artystycznego „Forte” pod przewodnictwem pani Małgorzaty Cichockiej. Zbierano środki na pomoc w leczeniu chorej na nowotwór uczennicy.

Proboszcz parafii ks. płk dr Jan Domian powitał obecnych na koncercie: Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 150 Danutę Zawadzką, Wicedyrektor Panią Aleksandrę Ślaską,  przedstawicieli wojska, rodziców, a przede wszystkim występujące dzieci i młodzież, bez zaangażowania których ten koncert nie odbyłby się. Ksiądz proboszcz przypomniał o niezwykłej roli pieśni i piosenek patriotycznych w podtrzymywaniu ducha w narodzie, zarówno w czasach zaborów, wojennej zawieruchy jak i pokoju.

W repertuarze znalazły się takie utwory jak: My, Pierwsza brygada, W suterynie daleko za miastem, Białe róże (rozkwitały pąki…), Uwierz Polsko, Ostatni nabój,O Panie któryś jest na niebie…, Orzeł biały, Piechota, Ojczyzno ma, Jak Orły Białe.

Po koncercie zebrano ok. 2.500 zł na leczenie Oliwii Kulis.