Rekolekcje adwentowe 2019 – I dzień

Od niedzieli 8 grudnia 2019r. w Naszej Parafii trwają rekolekcje adwentowe. Nauki głosi ksiądz Wojciech Świderek SAC (Pallotyn), na co dzień administrator ośrodka rekolekcyjnego w Gnojewie (woj. pomorskie). W czasie sumy Ksiądz Proboszcz płk dr Jan Domian przywitał kaznodzieję i podziękował mu za przybycie. Duszpasterz zachęcał wszystkich do skorzystania z szansy jaką są rekolekcje i do nieodkładania sakramentu pokuty i pojednania na ostatnią chwilę.

Kaznodzieja zwrócił uwagę na aspekt zdrowia w naszym życiu, szczególnie w sezonie zwiększonej zachorowalności na różne choroby. Przywołał dobrze znany każdemu moment składania życzeń, w których często mówi się: „przede wszystkim druzo zdrówka, bo zdrowie jest najważniejsze”. Ksiądz Wojciech zachęcił nie tylko do regularnej kontroli zdrowia cielesnego, ale nade wszystko kontroli stanu naszej duszy. Zwrócił uwagę na to, by nie zgubić Chrystusa w życiu, nie tylko w czasie przygotowania do świąt, ale każdego dnia.

Na Mszy świętej o godzinie 12:00 kaznodzieja z szalikiem Reprezentacji Polski na szyi ukazał dzieciom rolę symboli, znaków w naszym życiu. Asystował mu pluszowy miś, który od lat towarzyszy jego rekolekcyjnym wojażom. Ksiądz Wojciech w dialogu z dziećmi wykazał podobieństwo między kibicem, który nie wstydzi się swojej drużyny, do katolika, który nie wstydzi się Jezusa i Maryi dumnie nosząc medalik czy krzyżyk. Z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zostały poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Ksiądz Wojciech zachęcał do przyjścia w kolejne dni, na dalsze odcinki adwentowego „serialu”, jak żartobliwie nazywa cykl rekolekcji.