msza św. na naugurację roku akademickiego 2020/2021 WAT

We wtorek 29 września 2020r., w Naszej Parafii o godz. 16:00 odprawiona została Msza św. z okazji inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego.

Eucharystii przewodniczył J. E. Bp gen. bryg. dr Józef Guzdek – Biskup Polowy Wojska Polskiego, a koncelebrowali ks. płk dr Jan Domian – proboszcz parafii na Boernerowie oraz ks. por. Krzysztof Włosowicz – kapelan WAT. Obecni byli podchorążowie oraz kadra wychowawcza i naukowa uczelni z Rektorem-Komendantem płk. prof. dr. hab. inż. Przemysławem Wachulakiem na czele.

W homilii ks. biskup zachęcał studentów do „wypłynięcia na głębię”, do pomnażania otrzymanych talentów, do dobrego wykorzystania czasu, który jest im dany. Kaznodzieja podkreślał ogromny potencjał młodych, otwartych na wiedzę umysłów oraz mądrość i doświadczenie profesorów Uczelni.

Ksiądz Biskup życzył sukcesów naukowych profesorom i studentom Wojskowej Akademii Technicznej, która w tym roku akademickim obchodzić będzie 70 rocznicę istnienia.

Na zakończenie Mszy św. podchorążowie wręczyli ordynariuszowi polowemu kwiaty dziękując za modlitwę, wygłoszone słowo i pasterskie błogosławieństwo.