KONCERT ZESPOŁU AKADEMICKIEGO WAT

W niedziel, 27 stycznia br. odbył sie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej. Koncert ten był dopełnieniem okresu Bożego Narodzenia oraz tradycji śpiewu kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego.

Zebranych powitał gospodarz i proboszcz parafii ks. płk prał. Jana Domian, który przypomniał o „magii świąt i życzył udanych przeżyć”.

Zespół Akademicki tworzą studenci i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej, którzy swoim śpiewem uświetniają nasze msze św. akademickie celebrowane w niedzielne wieczory. Wykonawcy zaprezentowali znane kolędy takie jak: Gdy się Chrystus rodzi…, Przybieżeli do Betlejem..,. Pójdźmy wszyscy do stajenki…, Mędrcy świata monarchowie…, ale również utwory, które są związane z okresem Bożego Narodzenia takie jak: Jest taki dzień…, Świeć gwiazdeczko mała świeć…, Maleńka Miłość..Na zakończenie zebrani mogli wysłuchać Kanon D-dur, znany też jako Kanon Pachelbela, który jest jednym z najsłynniejszych utworów Johanna Pachelbela. Kanon artyście wykonali na instrumentach dętych oraz z akompaniamentem gitary elektrycznej.

Podsumowaniem koncertu były długie owacje licznie zebranych parafian i gości, którzy zapowiedzieli swoje uczestnictwo za rok, kiedy ponownie będziemy się radować Bożym Narodzeniem i śpiewem kolęd i pastorałek. Trzymamy za słowo!

ZOBACZ KONCERT