„BĄDŹ OŁÓWKIEM W RĘKU BOGA”

20150906_123601Początek roku szkolnego, to czas powrotu do wytężonego zdobywania wiedzy, a także formowania wnętrza młodych ludzi. Wspólnota uczniów ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii rozpoczęła ten szczególny czas od Mszy św. inauguracyjnej. Ta wspólna modlitwa pod przewodnictwem Proboszcza parafii – ks. płk. dr. Jana Domiana, która miała miejsce 1 września, zgromadziła dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców na czele z Dyrekcją. Ksiądz Proboszcz na koniec Eucharystii zwrócił się do zgromadzonych w kościele: Drogie Dzieci, droga Młodzieży, życzę wam zapału do nauki oraz chęci odkrywania tego, co nieznane. Wam, drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Katecheci życzę cierpliwości w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu, a wam drodzy Rodzice, życzę jak najlepszej współpracy z Gronem Pedagogicznym, aby dzięki wspólnym wysiłkom Wasze „pociechy” wyrosły na dobrych ludzi.

Kontynuacją inauguracji nowego roku szkolnego była pierwsza powakacyjna Msza św. z udziałem dzieci o godz. 12:00, podczas której ks. płk dr Jan Domian dokonał obrzędu poświęcenia plecaków i przyborów szkolnych. Na koniec liturgii katecheta – ks. ppor. Maksymilian Jezierski zaprosił licznie zebranych uczestników do wzięci udziału w dwóch akcjach: „Bądź ołówkiem w ręku Boga” oraz „Mój szkolny kolega z misji”. Pierwsza akcja polegała na rozdaniu wszystkim dzieciom ołówków z napisem: Bądź ołówkiem w ręku Boga! Są to słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty, które mają zachęcić dzieci do bycia pomocnikami Pana Boga i do dawania świadectwa innym ludziom poprzez miłe słowo, uprzejmość, radość oraz dobre uczynki. Druga akcja jest związana z duchowym wsparciem dla dzieci z terenów misyjnych. Przez cały rok na coniedzielnej dziecięcej Mszy św. będzie losowana jedna osoba, która na tydzień otrzyma afrykańską Maryję. Zadaniem dziecka i całej rodziny jest modlitwa za kolegów i koleżanki z misji.

W taki oto sposób, rozpoczęty rok szkolny stał się wydarzeniem inspirującym dzieci i młodzież do pięknego, wartościowego życia.