Bemowskie kolędowanie

W niedzielę 5 stycznia 2020r. w Naszej Parafii odbył się koncert z cyklu „Bemowskie kolędowanie” współorganizowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo M.ST. Warszawy. Wokalistka Ania Rusowicz wraz z zespołem zaśpiewała pastorałki w pięknych aranżacjach muzycznych. Gościnnie pojawił się również Stanisław Karpiel-Bułecka. Wiceburmistrz Bemowa Piotr Kobierski złożył mieszkańcom świąteczno-noworoczne życzenia i zaprosił na kolejne koncerty w wybranych kościołach dzielnicy.

Ksiądz proboszcz płk dr Jan Domian przywitał przybyłych licznie parafian i gości, a przede wszystkim artystów. Wokalistce wręczył pamiątkowy ryngraf z logiem parafii. Pani Anna podzieliła się świadectwem ze swojego życia, kiedy doświadczyła cudownego wstawiennictwa w Boże Narodzenie. Przez niemal 10 lat starali się z mężem o dziecko i to właśnie po wydaniu płyty z pastorałkami w okolicach świąt dowiedziała się, że wkrótce na świat przyjdzie ich upragnione potomstwo. Na zakończenie koncertu wszyscy zgromadzeni w kościele zaśpiewali wspólnie tradycyjne polskie kolędy. Artyści po ukłonieniu się publiczności oddali również cześć Jezusowi przez uklęknięcie, by wskazać na Tego, dla którego występowali.

 

Kolejne koncerty z cyklu „Bemowskie kolędowanie”:

1️2 stycznia o godz. 16:00 – Piwnica pod Baranami. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1.

19 stycznia o godz. 16:00 – Mietek Szcześniak. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1.

19 stycznia o godz. 14:00 – Koncert kolęd i pastorałek. Chór Męski im. Józefa Gromali. W kościele pw. Bogurodzicy Maryi, ul. Powstańców Śląskich 67D.

26 stycznia o godz. 16:00 – Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W kościele pw. Bogurodzicy Maryi, ul .Powstańców Śląskich 67D.