Bierzmowanie 2020

W poniedziałek 28 września 2020r. w Naszej Parafii J. E. Bp gen. bryg. dr Józef Guzdek – Biskup Polowy Wojska Polskiego udzielił  w dwoch turach sakramentu bierzmowania 140 osobom . Większość bierzmowanych stanowiła młodzież licealna, która regularnie przygotowywała się do tego sakramentu, natomiast kilkanaście osób odbyło przygotowania indywidualne. W gronie kandydatów było również kilku podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej.

Po rozpoczęciu Mszy św. ksiądz proboszcz płk dr Jan Domian podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie, przywitał obecnych na uroczystości kandydatów, ich najbliższych oraz koncelebrującego Eucharystię Sekretarza Biskupa Polowego – ks. mjr. Marcina Janochę. Rodzice kandydatów również podziękowali ks. Biskupowi za przybycie i troskę duszpasterską. W homilii Ordynariusz wskazywał na potrzebę bycia autentycznym świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie. Wśród darów Ducha Świętego, które kolejno opisywał podkreślił dwa pierwsze: mądrości i rozumu jako nieodzowne w świadomym i dojrzałym życiu.

Młodzież otrzymała pamiątkowe różańce z herbem księdza Biskupa Polowego i dewizą „Tobie Panie zaufałem”.

Ksiądz proboszcz odczytał list Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Czcigodny Księże,

Jego Świątobliwość Franciszek został poinformowany, że w dniu 28 września tego roku, w Parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie, Młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania.

Ojciec Święty zawierza ich macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi, Matki Kościoła, wypraszając łaski potrzebne do owocnego przyjęcia tego sakramentu. Niech Duch Święty wspomaga ich wysiłki, zmierzające do   stawania się dojrzałymi świadkami Chrystusa, pełnymi dobroci i wrażliwości na drugiego człowieka, otwartymi na prawdę, dobro i piękno. Jego Świątobliwość udziela Księdzu Proboszczowi oraz Młodym i ich Rodzinom Apostolskiego Błogosławieństwa.