Bierzmowanie 2021

W środę 19 maja 2021 r. w Naszej Parafii J. E. Bp gen. bryg. dr Józef Guzdek – Biskup Polowy Wojska Polskiego udzielił w dwóch turach sakramentu bierzmowania. Większość bierzmowanych stanowiła młodzież licealna w tym liczna grupa uczniów z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Ogólnokształcącego. W gronie kandydatów było również kilku podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej.

Po rozpoczęciu Mszy św. ksiądz proboszcz ppłk Andrzej Piersiak podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie, przywitał obecnych na uroczystości kandydatów, ich najbliższych oraz koncelebrującego Eucharystię Sekretarza Biskupa Polowego – ks. mjr. Marcina Janochę. Rodzice kandydatów podziękowali księdzu Biskupowi za przybycie oraz jego troskę duszpasterską o dorastającą młodzież. W homilii Ordynariusz wskazywał na potrzebę bycia autentycznym świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie. Wśród darów Ducha Świętego, ksiądz biskup podkreślił dwa pierwsze: mądrości i rozumu jako nieodzowne w świadomym i dojrzałym życiu. Przypomniał, że prawda wcale nie leży pośrodku, lecz jest jedna, konkretna. Przywołując Ewangelię o pasterzu i najemniku ukazał różnicę między tymi dwiema postawami dopiero w chwili próby, niebezpieczeństwa.

Na koniec ksiądz Biskup pobłogosławił pamiątkowe krzyże. Młodzież otrzymała także pamiątkowe różańce z herbem księdza Biskupa Polowego i dewizą „Tobie Panie zaufałem”.

foto: studio foto.zee.pl