BOŻE CIAŁO – ZNAK MIŁOŚCI BOGA DO CZŁOWIEKA

_DSC0247 (Kopiowanie)W czwartek, 4 czerwca, w liturgii obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu, dziękowaliśmy Chrystusowi za Jego stałą obecność w darze Eucharystii.
W Uroczystość Bożego Ciała, w naszej parafii gościliśmy ks. prał. płk Januarego Wątrobę – Wikariusza Generalnego Biskupa Polowego, który poprze głoszone Słowo Boże wprowadził nas w klimat uroczystości: „Dzisiejsza uroczystość Bożego Ciała to znak miłości Boga do człowieka. (…) Liturgia słowa ukazuje przymierze, które Bóg zawarł najpierw z narodem wybranym w Starym Testamencie, a później z nowym ludem. Znakiem przymierza w Nowym Testamencie jest Eucharystia”. Kaznodzieja zwrócił również uwagę na podejście do Eucharystii i Komunii św. dzisiaj, „kiedy człowiek zabiegany potrzebuje chwili refleksji, aby zobaczyć czy we właściwym kierunku życia zmierza”. Ks. January zachęcił do „godnego przystępowania do Komunii św.”, oraz do częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Po Mszy św. o godz. 12.00, z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, wyszliśmy w uroczystej procesji ulicami parafii do czterech ołtarzy. Parafialna procesja Bożego Ciała przeszła tradycyjnie ulicami: Kutrzeby, Natalii, Grotowską, Westerplatte, Thommego i powróciła do kościoła ulicą Kaliskiego. W procesji nie mogło zabraknąć dzieci, które po raz pierwszy w tym roku przyjęły Komunie św., oraz podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Proboszcz parafii – ks. płk Jan Domian, na zakończenie procesji, wyraził wdzięczność wszystkim grupom parafialnym za zaangażowanie się w przygotowaniu czterech ołtarzy.

FOTO: J. Piotrkiewicz-Błazik