CHEMICY MODLILI SIĘ Z OKAZJI SWOJEGO ŚWIĘTA

Mszą św. w kościele M. B. Ostrobramskiej  06.06.2017r. rozpoczęły się główne obchody Święta Wojsk Chemicznych. Uroczystej Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. płk Jan Domian, w asyście przybyłych ks. kapelanów:  ks. płk. Bolesława Lichnerowicza, ks. mjr. Krzysztofa Szustaka i ks. kpt. Grzegorza Bechty.

Na początku Eucharystii ks. Proboszcz przywitał wszystkich uczestników Eucharystii i odczytał list od J. E. Ks. Bpa Gen. Józefa Guzdka, w którym Ksiądz Biskup podziękował wszystkim za codzienny trud wykonywanej z pełnym poświęceniem służby oraz przekazał wyrazy szacunku, dar modlitwy i pasterskie błogosławieństwo.

Wśród przybyłych gości byli m.in.: Szef zarządu obrony przed bronią masowego rażenia w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych płk Jarosław Stocki, Dowódca V Pułku Wojsk Chemicznych w Tarnowskich Górach płk Bogdan Kula, Dowódca IV Pułku Wojsk Chemicznych w  Brodnicy płk Andrzej Żmuda, Dowódca 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych płk Bogusław Marek, Dowódca Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń kmdr Jacek Barański, Szef Centrum Szkolenia Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia płk Włodzimierz Wątor, żołnierze, pracownicy wojska, zaproszeni goście i poczty sztandarowe.

Homilię okolicznościową wygłosił ks. mjr Krzysztof Szustak, który mówił o ludzkiej motywacji przyjścia do Chrystusa. Wiele spraw, wiele wydarzeń odwraca nasza uwagę od tego co jest istotne i tak naprawdę nie szukamy konkretnych odpowiedzi, tylko samych siebie, bo mamy gotowe rozwiązania, gotowe scenariusze i to sprawia, że wpadamy we własną pułapkę. Często słuchamy słów Jezusa, ale ich nie przyjmujemy jako recepty na nasze szczęśliwe życie. Tak trudno czasami zrezygnować nam z naszych przekonań, bo ja uważam, bo ja myślę, że…

Ks. mjr  w kazaniu przypomniał również orędzie MB Fatimskiej z racji 100-lecia objawień, które jest bardzo proste w swym przekazie: nawrócenie się do Boga, bo On chce każdego zbawić. Mówił, że nie wolno nam przegrać wieczności, bo to jest największa przegrana człowieka.

Dalsze obchody święta Wojsk Chemicznych odbyły się w klubie Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie płk  Jarosław Stocki złożył wszystkim życzenia z okazji święta, a zaproszeni goście uczestniczyli w seminarium naukowym, Na koniec zostały odczytane wyróżnienia i nagrody dla żołnierzy i pracowników wojska.

xKW