DROGA KRZYŻOWA ULICAMI BOERNEROWA

DSC_0334,,Zdruzgotany za nasze winy […]. Jest w Nim jakaś zdumiewająca konsekwencja tego, co człowiek uczynił ze swoim Bogiem. Piłat mówi: „Ecce Homo” (J 19,5): Popatrzcie, co uczyniliście z człowiekiem![…] Popatrzcie, co w tym Człowieku uczyniliście ze swoim Bogiem!” kard. K. Wojtyła Watykan 1976 r.

W piątek 11 kwietnia – w parafii M.B. Ostrobramskiej – ulicami Boernerowa przeszła Droga Krzyżowa. Pochód z Krzyżem przeszedł ulicami: Kutrzeby, Natalii, Grotowska, Westerplatte, Akantu i powrócił do kościoła ul. Gen. Kaliskiego. W nabożeństwie, Krzyż niosły poszczególne grupy parafialne oraz jednostki i instytucje wojskowe: podchorążowie i oficerowie Wojskowej Akademii Technicznej, żołnierze Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń, żołnierze Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych i młodzież Duszpasterstwa WAT oraz grupy parafialne: Akcja Katolicka, Koło Różańca Rodzin, Przymierze Rodzin, Koło Żywego Różańca, ale także nauczyciele Zespołu Szkół nr. 46, rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania oraz Liturgiczna Służba Ołtarza.

Nabożeństwu przewodniczył ks. płk Jan Domian – proboszcz parafii, który na wstępie zachęcił uczestników do modlitwy o pokój na świecie i wdzięczność Bogu za dar kanonizacji bł. papieża Jana Pawła II. Rozważania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które prowadzili podchorążowie i studenci WAT, zaczerpnięte były z tekstów wygłoszonych przez kard. Karola Wojtyłę z 1976 r. w Watykanie podczas rekolekcji dla Ojca Świętego Pawła VI i grona pracowników Kurii Rzymskiej.

Na zakończenie nabożeństwa Ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa i wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie i liczne uczestnictwo w „Parafialne Drodze Krzyżowej ulicami Beornerowa”.

xIB

foto szer. pchor. Piotr Haracewiat