DROGA KRZYŻOWA ULICAMI BOERNEROWA

DSC_0085Mnóstwo Piłatów wokół…
w pracy, na ulicy
w zaciszu domów.
Piłat z Bemowa zajęty tysiącem spraw.
Piłat ze Śródmieścia z sercem pełnym strachu.
Piłat z Mokotowa i Ursynowa odwracający wzrok
od skazanego Boga.
Piłat znad Wisły umywający ręce od odpowiedzialności.
A my?
Tak łatwo wydajemy sądy i opinie
zamiast otaczać ludzi i świat cichą modlitwą.

(N.J. Zasada, J. Tylman „Ścieżki Miłości”)

 W piątek 18 marca – w naszej parafii – ulicami Boernerowa przeszła Droga Krzyżowa. Pochód z Krzyżem przeszedł ulicami: Kutrzeby, Natalii, Grotowska, Westerplatte, Akantu i powrócił do kościoła ul. Gen. Kaliskiego. W nabożeństwie, Krzyż niosły poszczególne grupy parafialne oraz jednostki i instytucje wojskowe: podchorążowie i oficerowie Wojskowej Akademii Technicznej, żołnierze Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń, żołnierze Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych, żołnierze Żandarmerii Wojskowej i młodzież Duszpasterstwa WAT oraz grupy parafialne: Akcja Katolicka, Koło Różańca Rodzin, Przymierze Rodzin, Koło Żywego Różańca, ale także nauczyciele Zespołu Szkół nr. 46, rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania oraz Liturgiczna Służba Ołtarza.

Nabożeństwu przewodniczył ks. płk Jan Domian – proboszcz parafii, który na wstępie powiedział: Droga Krzyżowa trwa nieustannie, a postępują nią coraz nowe rzesze ludzi na całym okręgu ziemi. My również dołączamy się do tej rzeszy dzisiaj – w ten szczególny piątkowy wieczór, kiedy to chcemy błagać Boga o Miłosierdzie nad całym Światem. W Roku Miłosierdzia, włączmy się w to nabożeństwo, aby odnaleźć własną drogę miłości, która wypływa z krzyża Chrystusa i nas oczyszcza z naszych słabości i grzechów. Rozważania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które prowadzili podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej i Liturgiczna Służba Ołtarza, zaczerpnięte były z tekstów Noemi Joanny Zasada i Janusza Tylman pt. „Ścieżki Miłości”.

Na zakończenie nabożeństwa Ks. Proboszcz udzielił błogosławieństwa i wyraził wdzięczność wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie i liczne uczestnictwo w „Parafialne Drodze Krzyżowej ulicami Beornerowa”.

xIB

foto szer. pchor. Piotr Haracewiat