DROGA KRZYŻOWA ULICAMI BOERNEROWA

Po raz czwarty, w naszej parafii, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Boernerowa. Nabożeństwo zgromadziło liczną rzeszę osób, od najmłodszych do najstarszych parafian oraz sympatyków parafii.

We wstępie ks. proboszcz powiedział do zgromadzonych: „Wyruszamy ulicami naszej parafii rozważając Drogę Krzyżową, którą przeszedł Jezus z Nazaretu od pretorium Piłata do wzgórza Golgoty. Przeszedł, skazany na śmierć krzyżową, niosąc na swych ramionach hańbiące brzemię swej śmierci. Miał wokół siebie eskortę żołnierzy, do których należało wykonanie wyroku. Nie opuszczali Go na tej drodze wrogowie – ci, którzy przyczynili się do Jego śmierci. Mieli oni zdecydowaną przewagę nad przyjaciółmi Jezusa, którzy tylko w nikłej mierze mogli Mu przynieść ulgę. Pochód krzyżowy przeszedł uliczkami Jerozolimy raz jeden – i raz jeden Jezus z Nazaretu został ukrzyżowany. Równocześnie droga krzyżowa trwa nieustannie, a postępują nią coraz nowe rzesze ludzi na całym okręgu ziemi. My również dołączamy się do tej rzeszy dzisiaj – w ten szczególny piątkowy wieczór, kiedy otwieramy się na Moc Darów Ducha Św., która nas oczyszcza z naszych słabości i grzechów.”

Krzyż do poszczególnych stacji nieśli oficerowie i podchorążowie WAT, żołnierze COAS i CRESZ, przedstawiciele Akcji Katolickiej, Duszpasterstwa Małżeństw, CARITAS, Koła Różańca Rodzin i Koła Żywego Różańca, przedstawiciele Przymierza Rodzin, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., nauczyciele Zespołu Szkół Nr 46, Liturgiczna Służba Ołtarza, młodzież Duszpasterstwa Akademickiego WAT oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.

Nad bezpiecznym przebiegiem nabożeństwa czuwała Żandarmeria Wojskowa,  Policja oraz licznie przybyli podchorążowie WAT. Na koniec wspólnego nabożeństwa Ks. Proboszcz poświęcił krzyże, które podchorążowie zabrali do swoich izb żołnierskich.

xkw