DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII

Po raz trzeci w naszej parafii odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Boernerowa. Nabożeństwo zgromadziło liczną rzeszę osób, od najmłodszych do najstarszych parafian i sympatyków parafii. Tematem przewodnim rozważań były słowa Jezusa, które wypowiedział do swojego zdrajcy: „Przyjacielu po coś przyszedł?”.

Zanim rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową , wszyscy stanęliśmy wobec tych słów: Przyjacielu, po coś przyszedł? Dlaczego podjąłeś trud drogi? „Krzyż jest przecież zgorszeniem, głupstwem, porażką. Na pewno chcesz iść za zgorszeniem, głupstwem i porażką? Nosimy krzyżyki na łańcuszkach, wieszamy je w domach, szkołach, szpitalach i nierzadko potem pod tymi krzyżami przeklinamy, że coś się nam nie powiodło, że nie poszło po naszej myśli, że ktoś nas odrzucił. Mówimy o krzyżu, śpiewamy o krzyżu, a kiedy przychodzi, często jesteśmy zaskoczeni i oburzeni. Przyjacielu, po coś przyszedł?  Kto z nas jest godny stanąć przy krzyżu…? Kto z nas jest godny stanąć przy krzyżu….? Czy mamy wrócić do domów? – mówił we wstępie, prowadzący nabożeństwo Ks. Proboszcz.

Krzyż do poszczególnych stacji nieśli oficerowie i podchorążowie WAT, żołnierze COAS i CRESZ, przedstawiciele Akcji Katolickiej, Duszpasterstwa Małżeństw, CARITAS, Koła Różańca Rodzin i Koła Żywego Różańca, przedstawiciele Przymierza Rodzin, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., nauczyciele Zespołu Szkół Nr 46, Liturgiczna Służba Ołtarza, młodzież Duszpasterstwa Akademickiego WAT oraz młodzież przygotowująca sie do Sakramentu Bierzmowania.

Nad bezpiecznym przebiegiem nabożeństwa czuwała Żandarmeria Wojskowa,  Policja oraz licznie przybyli podchorążowie WAT. Na koniec wspólnego nabożeństwa Ks. Proboszcz poświęcił krzyże, które podchorążowie zabrali do swoich izb żołnierskich.

Tekst i Foto: xKW