DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE WAT NA STADIONIE MŁODYCH

 

06.10.2018 roku w samo południe rozpoczął się Stadion Młodych, w którym to wydarzeniu uczestniczyło Duszpasterstwo Akademickie WAT.  To wielkie wydarzenie modlitewne przeżywane było pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Program wypełniły modlitwy, konferencje, koncerty i pokazy artystyczne. 12 godzinne wydarzenie odbywało się w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży. Spotkanie trwało  aż do północy, a organizatorzy szacują, że uczestniczyło w nim około  40 tys. osób, w tym około 600 księży. Stadion Młodych był największym spotkaniem w Europie, jakie odbyło się podczas Synodu. „Chcemy łączyć się duchowo z synodem i modlić się w jego intencji” – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, organizator wydarzenia. Spotkanie dedykowane było tym, którzy gdzieś na drogach swego życia zgubili Boga, jak i tym, którzy Go znają, ale potrzebują umocnienia i chcą iść dalej.

Uczestnicy mogli wysłuchać 5 konferencji: Marcina Jakimowicza, Magdy Plucner, abp. Grzegorza Rysia, Marcina Zielińskiego oraz Andrzeja Sowy „Koguta”.

Wśród zespołów muzycznych wystąpili:  TGD, Wyrwani z Niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór dla Jezusa, Exodus15, Muode Koty czy Full Power Spirit.

Punktem kulminacyjnym była godz. 19.00, o której to została odprawiona Eucharystia. Przewodniczył jej metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, a hom

ilię wygłosił biskup koszalińsko – kołobrzeski Edward Dajczak, który wzywał młodych, by często zadawali pytania Chrystusowi i w Nim szukali odpowiedzi.

Oprócz sceny głównej zorganizowana została również tzw. Strefa Słowa – druga scena w galerii stadionu. Tam przez cały czas spotkania głoszone były krótkie konferencje i świadectwa. Było  również specjalne miejsce, w którym odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

xkw