eliminacje do XV Mistrzostw Polski LSO

W sobotę 7 marca 2020r. odbyły się warszawskie diecezjalne eliminacje do XV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC (Króluj Nam Chryste). Nasza Parafia wystawiła reprezentacje we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Przed rozpoczęciem rozgrywek odśpiewano hymn ministrancki oraz pomodlono się o bezpieczny przebieg rozgrywek.
Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli najmłodsi (rocznik 2008-2012). Reprezentacja M.B. Ostrobramskiej zajęła drugie miejsce w grupie, zwyciężyli reprezentanci parafii św. Bartłomieja w Rybiu.
Bardziej doświadczeni ministranci starsi (2004-2007) oraz lektorzy (1999-2003) zwyciężyli w grupach nie przegrywając żadnego meczu. Jednak po zaciętej grze w finale minimalnie lepszymi okazały się drużyny św. Tomasza z Ursynowa oraz św. Prokopa z Błędowa.
Dodajmy, iż Archidiecezję Warszawską tworzy 211 parafii, więc drugie miejsce w finałach to wielki sukces, choć w zawodnikach pozostał niedosyt. Trzeba podkreślić, że to właśnie reprezentanci Naszej Parafii: Bartłomiej oraz Aleksander zostali wyróżnieni jako najbardziej wartościowi zawodnicy rozgrywek.