KOLĘDOWANIE Z SCHOLĄ AKADEMICKĄ WAT

IMG_1169W niedziele 25 stycznia br. w naszej parafii, odbył się Koncert Kolęd Akademickiej Scholii z Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Studenci i podchorążowie WAT zaprezentowali kolędy i pastorałki licznie zebranej wspólnocie parafialne i akademickiej. Koncert odbył się w duchu wspólnego kolędowania i śpiewu. Na początku solista i zarazem gitarzysta szer. pchor. Paweł Janowski zachęcił zebranych, „aby adorować Dziecię Jezu w szopce betlejemskiej poprzez śpiew pełen radości i uśmiechu”. Zespół zaprezentował kolędy i pastorałki według własnej aranżacji, co spotkało się z wielkim uznaniem zebranej publiczności.

Warto wspomnieć, że Schola Akademicka WAT jest wspólnotą studentów i podchorążych, a także pracowników akademii, którzy poprzez grę na różnych instrumentach oraz wspólny śpiew realizują swoją pasję muzyczną. Spotykają się na wspólnych próbach, w każdą środę roku akademickiego, w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego WAT. Swoją obecnością ubogacają Msze Akademickie w naszym kościele o godz. 18.00, gdzie poprzez grę i śpiew wprowadzają zebranych w atmosferę refleksji i modlitwy.

Koncert zakończył się „podwójny bisem” na prośbę zebranej publiczności. Władzę WAT reprezentował płk Tadeusz Szczurek – Prorektor ds. Wojskowych.