Koncert Kolęd 2022

Choć trwa liturgiczny okres zwykły, w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd trwa do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Boskiej Gromnicznej. W niedzielę 23 stycznia 2022 r. w Naszej Parafii odbył się koncert kolęd w wykonaniu połączonej scholii akademickiej Duszpasterstwa Akademickiego WAT i parafialnej scholii dziecięco-młodzieżowej. Opiekunami zespołów są ks. por. dr Rafał Kaniecki i ks. ppor. Tomasz Miencicki, wikariusze Naszej Parafii.

Artyści grali na 3 gitarach, 3 skrzypcach, akordeonie i bębenku cajon. Połączonymi zespołami dyrygował Michał Banaszak ze scholi akademickiej. Nie był to zwyczajny koncert, ale wspólny śpiew osób zgromadzonych w świątyni, modlitwa dziękczynna za Boże Narodzenie. Zaśpiewano: Jest taki dzień, Wśród nocnej ciszy, Nie było miejsca dla Ciebie, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gore gwiazda Jezusowi, Świeć gwiazdeczko świeć, Skrzypi wóz, Mędrcy Świata, Przybieżeli do Betlejem, Pastorałka od serca do ucha, Gdy się Chrystus rodzi, Uciekali, uciekali, Przekażcie sobie znak pokoju.

Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni owacją na stojąco. Ksiądz Proboszcz ks. płk Andrzej Piersiak, podziękował za piękny występ, który określił mianem „misterium” na cześć Dzieciątka Jezus.