KONCERT KOLĘD SCHOLII I ORKIESTRY WAT

W dniu 29 stycznia br., w naszej parafii  odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholii Akademickiej Wojskowej Akademii Technicznej oraz Orkiestry Wojskowej Akademii Technicznej. Koncert ten był dopełnieniem okresu Bożego Narodzenia oraz tradycji śpiewu kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego.

Przed koncertem, zebrani uczestniczyli w Mszy św. Akademickiej podczas której, homilię wygłosił ks. Benjamina Bahashi pochodzący z Konga. Ks. Kaznodzieja nawiązując do Ewangelii o „Ośmiu Błogosławieństwach” przypomniał młodzieży, że człowiek szczęśliwy – błogosławiony to ten dla którego źródłem szczęścia i pokoju jest sam Bóg. Bo człowiek błogosławiony ma świadomość, że Bóg jest jego Skarbem i Pragnieniem. (…) Jezus puka do twojego serca, a kiedy ty je otworzysz to całe twoje życie się zmieni. Dlatego otwórz serce na działanie Jezusa. (…) Jeśli kochasz Jezusa to twoje serce będzie oddychać Jezusem. Ks. Benjamina zaprosił również młodzież do odśpiewaniu hymn ze Światowych Dni Młodzieży 2016 – Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią… – aby uświadomić sobie że mamy być „Apostołami Bożego Miłosierdzia”.

Na zakończenie kaznodzieja podzielił się radą na szczęśliwe życie, mówił: Po pierwsze: Modlitwa – związek z Bogiem. Po drugie: Uczyć się dyscypliny – praca, modlitwa, odpoczynek. Po trzecie: Słuchać mądrych ludzi. Po czwarte: Być radosnym człowiekiem – bo młodość to twój czas radości. Po piąte: Zdobywać mądrość poprzez naukę. I ostanie: umieć powiedzieć – dziękuję i przepraszam.

Koncert rozpoczął się od słów ks. płk Jana Domiana – proboszcza parafii, który przywitał zebranych i życzył „duchowych przeżyć”. Schola Akademicka na przemian z Orkiestrą WAT zaprezentowali polskie kolędy. Również ks. Benjamina Bahashi zaśpiewał kolędy w języku Suahili i zachęcił zebranych do wspólnego śpiewu. Wykonawcy „Koncertu Kolęd” zaprezentowali znane kolędy takie jak: Anioł Pasterzom mówił…, Dzisiaj w Betlejem…, W żłobie leży…, Cicha noc…, Gdy się Chrystus rodzi…, Nie było miejsca dla Ciebie…, Oj maluśki…, ale również utwory, które są związane z okresem Bożego Narodzenia takie jak: Gore gwiazda Jezusowi…, Świeć gwiazdeczko mała świeć…, Bracia patrzcie jeno…. Warto wspomnieć, że Scholę Akademicką tworzą studenci i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej, którzy swoim śpiewem uświetniają Msze św. Akademickie celebrowane w niedzielne wieczory na Boernerowie.

Na zakończenie ks. mjr Ireneusz Biruś – kapelan Wojskowej Akademii Technicznej, podziękował wykonawcą oraz liczne zebranym parafianom, za to że „wspierają młodzież w ich talencie muzycznym”.