Ksiądz ppłk. Andrzej Piersiak nowym Proboszcem Naszej Parafii

W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu 21 lutego 2021r. na Mszy św. o godzinie13:00 odbył się obrzęd wprowadzenia nowego Proboszcza Naszej Parafii. Został nim ks. ppłk. Andrzej Piersiak, który poprzednio pełnił posługę Proboszcza Parafii Garnizonowej w Lublinie.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Polowy Józef Guzdek. Dziekan Dekanatu Jelonkowskiego ks. Kanonik Jan Popiel odczytał dekret nominacyjny oraz przedstawił nowego Proboszcza w następujących słowach:

„Nowy Proboszcz będzie Wam głosił Słowo Boże, wśród Was będzie sprawował Eucharystię, słuchał Waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił Wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z Wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać Swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie Go otwartym sercem.”

Przedstawiciele Rady Parafialnej powitali księdza Andrzeja Piersiaka w nowej wspólnocie, powierzając go opiece Matki Bożej Ostrobramskiej, patronce Naszej Parafii, zapewniając o modlitwie w Jego intencji.

Następnie ksiądz dziekan wręczył klucze do kościoła nowemu Proboszczowi. Odśpiewano hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź.

Ksiądz Biskup Józef Guzdek w homilii przywołał m.in. zmarłego w opinii świętości księdza Tadeusza Fedorowicza, który w czasie II Wojny Światowej udał się dobrowolnie na zesłanie do Kazachstanu razem z Polakami wywożonymi z obszaru Małopolski Wschodniej. Ciężko pracując fizycznie, pełnił w ukryciu obowiązki duszpasterskie, sprawował posługę sakramentalną. Ksiądz Tadeusz był z ludźmi i dla ludzi. Takiego duszpasterskiego zaangażowania życzył nowemu Proboszczowi Ksiądz Biskup.

Nowo mianowany ksiądz Proboszcz złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności.
Pod koniec Mszy św. podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej z radością przywitali nowego duszpasterza, życząc Mu Bożego Błogosławieństwa w wykonywanej posłudze.