LSO – WAKACYJNY WYJAZD

Wakacje to upragniony czas przez wszystkich uczniów. Po dziesięciu miesiącach nauki w szkole nastaje wreszcie dzień zakończenia roku szkolnego, a wraz z nim realizacja wakacyjnych planów. Czas poznawania nowych miejsc, nowych znajomych, a także czas wykorzystywania wiedzy która została nabyta  podczas nauki. W dniach od 24 czerwca do 01 lipca czterdziestoosobowa grupa naszych ministrantów wypoczywała na corocznym obozie, tym razem w Ustce, w Ośrodku Caritas Ordynariatu Polowego WP. Te kilka dni wypoczynku ministranci spędzili niezwykle aktywnie. Był czas na formacje duchową, czas na rozgrywki sportowe, na zabawę i poznawanie nowych miejsc.

Swój wyjazd ministranci rozpoczęli Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył ks. proboszcz płk Jan Domian. To właśnie Eucharystia była najważniejszym momentem każdego dnia obozu, bo ona łączyła i budowała ministrancką wspólnotę. Oczywiście jak przystało na Liturgiczną Służbę Ołtarza nie brakło profesjonalnej oprawy liturgicznej. Tak jak każdy dzień ministranci rozpoczynali modlitwą tak, tak również modlitwą, apelem i błogosławieństwem go kończyli.

W trakcie wyjazdu ministranci zwiedzili Gdynię, gdzie mogli uczestniczyć m.in.  w uroczystym apelu z okazji  Święta Marynarki Wojennej. Grupa była na starówce w Gdańsku, gdzie miała możliwość podziwiania panoramy miasta z wieży kościoła mariackiego. W jednym z kolejnych dni ministranci zwiedzali kompleks niemieckich bunkrów Bluchera z 30 lat XX wieku, a także mieli możliwość przejścia przez ruchome wydmy położone w Słowińskim Parku Narodowym, by poczuć się jak bohaterowie „W pustyni i w puszczy”, gdyż to właśnie tutaj odbywały się sceny ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza. Mimo nierozpieszczającej pogody był tez czas na plażowanie oraz rozgrywki sportowe. Jedną z atrakcji dla ministrantów był mecz, który zagrali z młodzieżą z Ukrainy, która w tym samym czasie przezywała swój wypoczynek.

Mimo tak aktywnie spędzonego czasu ministranci wrócili szczęśliwi do swoich rodzin, oczekując z wytęsknieniem kolejnego wyjazdu.

xKW