MINISTRANCKI WYPOCZYNEK W GDYNI

IMG_0541W sobotę, 2 lipca, swój wakacyjny, tygodniowy wypoczynek zakończyli ministranci z naszej parafii. Prawie 50 Żołnierzy Chrystusa wraz z wychowawcami – Lektorami oraz opiekunem ks. por. Maksymilianem Jezierskim wypoczywało w słonecznej Gdyni.

Przez cały czas trwania obozu nie brakowało wielu atrakcji. Oprócz licznych zajęć sportowych zorganizowanych w obiektach Akademii Marynarki Wojennej oraz kąpieli w polskim morzu, wczasowicze zwiedzili gdańską starówkę i port, oddali hołd poległym w obronie Westerplatte a także spotkali się z mieszkańcami ZOO w Oliwie. Dzięki uprzejmości Dowódcy 3. Flotylli Okrętów ministranci skorzystali z niecodziennej okazji zwiedzenia Portu Wojennego w Gdyni, gdzie zobaczyli część polskiej floty a także wzięli udział w pożegnaniu „ORP Kościuszko” wypływającego na misje na Morze Śródziemne. Dla porównania historii ze współczesnością uczestnicy wprawy zobaczyli również obiekty muzealne: polski niszczyciel „ORP Błyskawica” oraz trzymasztowy żaglowiec szkolny „Dar Pomorza”. Niezapomnianym wydarzeniem był rejs tramwajem wodnym z Gdyni na Hel, po którym młodzi turyści zwiedzili Muzeum Obrony Wybrzeża, a także wzięli udział w spektakularnym karmieniu fok w helskim Fokarium.

Poza tym każdego dnia ministranci uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, zabawach oraz grach. Jako, że ministranckie wakacje, to również czas formacji nie zabrakło codziennej modlitwy oraz Mszy św. odprawianej w gdyńskim kościele garnizonowym pw. M.B. Częstochowskiej – która była najważniejszym punktem dnia.

„Dobrym Duchem” tego wypoczynku był Proboszcz naszej wspólnoty parafialnej – ks. płk dr Jan Domian, który odprawił Mszę św. na rozpoczęcie wyjazdu oraz zatroszczył się o dobre, logistyczne przygotowanie całego przedsięwzięcia.