MŁODZI BOERNEROWIACY ODDALI CZEŚĆ BOHATEROM

DSC_0062[1]W sobotę, 25 września, w naszej parafii odbyła się piesza wycieczka w hołdzie poległym bohaterom II wojny światowej. Przed południem 50 dzieci i młodzieży ze Scholi oraz Liturgicznej Służby Ołtarza pod opieką wychowawców i ks. ppor. Maksymiliana Jezierskiego udała się leśnym szlakiem na znajdujący się w Starych Babicach Cmentarz Wojenny Poległych we wrześniu 1939r. W drodze do celu uczestnicy wędrówki mieli okazję zobaczyć i poznać historię Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej – opowiedzianą przez lektora Krzysztofa Czechowicza, a także zapoznać się z pracą specjalistycznych jednostek wojskowych znajdujących się przy Forcie Radiowa: Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń oraz Centrum Reagowania Epidemiologicznego SZ RP, które zaprezentował ich kapelan – ks. Maksymilian.

Po dotarciu na cmentarz młodzi patrioci usłyszeli historię tego miejsca, na którym spoczywa 373 bohaterów bitwy nad Bzurą. Następnie odmówili modlitwę za poległych i każdy uczestnik zapalił symboliczny znicz na żołnierskich grobach. Bardzo doniosłym momentem wieńczącym pobyt na cmentarzy było odśpiewanie Hymnu Narodowego.

Przed udaniem się w drogę powrotną na wszystkie dzieci i młodzież czekała słodka niespodzianka w pobliskiej kawiarence. Uczestnicy wrócili pełni zadumy i refleksji na temat miłości do Boga i Ojczyzny, a także poznali historię bohaterów, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce.