MSZA ŚW. PRZED INAUGURACJĄ ROKU AKADEMICKIEGO

IMG_2393Uroczyste wprowadzenie sztandaru Wojskowej Akademii Technicznej oraz odśpiewanie hymnu państwowego poprzedziło rozpoczęcie Mszy św. z okazji inauguracji nowego roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej. Proboszcz parafii, ks. płk Jan Domian powitał kadrę naukową wojskowej uczelni na czele z reprezentującym Rektora – Komendanta – prof. dr hab. inż. Jarosławem Rutkowskim.
Zgromadzeniu modlitewnemu przewodniczył ks. kan. dr Jan Dohnalik – Kanclerz Kurii Polowej WP, który w homilii nawiązał do początków powstawania uniwersytetów, a także akademii i przypomniał, że „celem powstawania uczelni było nie tyle zdobywanie wiedzy, ale zdobywanie mądrości. Wiedza jest składową mądrości, ale potrzeba wykształconych mężów aby nauczali studentów. Z tym na Wojskowej Akademii Technicznej nie ma problemu. Są wspaniali profesorowie i wykładowcy, którzy potrafią wam wiedzę przekazać. Ale mądrości musicie sie uczyć przez całe swe życie”. Kaznodzieja nawiązując do czytań liturgicznych wskazał na Pismo Św. jako „źródło Mądrości”. Ks. Kanclerz nawiązując do swego spotkania, że studentami WAT-u podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Gorę, stwierdził, że i „ta Mądrość, który wypływa z czytania Pisma Św. nie jest obca podchorążym akademii bo z konkursu Bliblijnego o Godzinkach do M.B. pierwsze miejsce wygrywali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej”.
We Mszy św. uczestniczyli licznie podchorążowie i studenci Wojskowej Akademii Technicznej oraz karda profesorska i oficerska. Wśród zaproszonych gości byli również insp. Krzysztof Krzyżanowski – Komendant Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV oraz mł. insp. Mariusz Oniszczuk – Komendant Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo.
Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele „braci studenckiej” wyrazili wdzięczność ks. Janowi za wspaniałą homilię i poprosili o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok Akademicki 2015/2016.