MSZA ŚW. PRZED PRZYSIĘGĄ

W piątek 27 września br., kandydaci na żołnierzy zawodowych przyjęci do Wojskowej Akademii Technicznej złożyli uroczystą przysięgę wojskową. Słowa „Roty” na placu apelowym uczelni wypowiedziało 752 podchorążych, w tym 133 panie. Dzień wcześniej podchorążowie uczestniczyli we wspólnej Mszy św. w kościele MB Ostrobramskiej na Boernerowie, aby podziękować za czas Podstawowego Szkolenia Wojskowego i prosić o błogosławieństwo na czas niełatwych studiów.

Mszy św. przewodniczył Wikariusz Biskupi, proboszcz Katedry, ks. płk Mariusz Tołwiński. W homilii ks. płk życzył podchorążym wytrwałości, mówił: „do celu dąży się przez wytrwałość, wytrwałość w postanowieniach”. Podkreślał również, że ważne jest co zrobię jak dojdę do celu, jak wykorzystam zdobytą wiedzę i doświadczenie. Życzył, aby wszyscy, którzy złożą przysięgę wojskową, dotrwali do tego celu jakim jest ukończenie akademii i zdobycie pierwszego stopnia oficerskiego i by to osiągnięcie spożytkowali dla dobra naszej Ojczyzny i ku własnemu pożytkowi i rozwojowi.

W Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej na czele z Rektorem – Komendantem WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeuszem Szczurkiem, oraz przedstawiciele Policji. Eucharystię koncelebrowali – ks. płk Jan Domian – proboszcz parafii M.B. Ostrobramskiej oraz kapelan WAT.