Msza św. w intencji podchorążych WAT-u

W dniu 27 września br. w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza św. w intencji podchorążych pierwszego rocznika Wojskowej Akademii Technicznej, którzy dzień później złożyli przysięgę wojskową. Eucharystii przewodniczył J.E. Biskup Polowy WP Józef Guzdek. Przed rozpoczęciem Eucharystii Ksiądz Biskup rozmawiał z podchorążymi. Pytał ich o plany, miejsce pochodzenia oraz zapewniał o modlitwie w ich intencji. Na początku Mszy św. zebranych powitał ksiądz proboszcz ks. płk. Jan Domian, który życzył podchorążym „owocnego i błogosławionego czasu w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru”. Liturgię z ceremoniałem wojskowym przygotowali podchorążowie pierwszego rocznika WAT-u.

W homilii biskup Guzdek pogratulował zebranym wyboru najlepszej uczelni i podkreślił, że oprócz dbania o kondycję ciała i umysłu, należy dbać o rozwój sumienia – „Ćwiczenie nóg i głowy jest bezcelowe, jeśli nie idzie z nim w parze kształtowanie sumienia. Żeby być żołnierzem trzeba mieć cechy ewangelicznego setnika i jego wrażliwe serce”

Msze św. koncelebrowali ks. płk. Jan Domian – proboszcz i ks. por. Ireneusz Biruś SDS – kapelan WAT-u. Obecni byli płk dr Tadeusz Szczurek – prorektor ds. wojskowych, prof. Jarosław Rutkowski – prorektor ds. kształcenia oraz prof. Krzysztof Czupryński – prorektor ds. naukowych, ponadto dziekani, oficerowie, podchorążowie i studenci WAT.

Po Mszy św. delegacja władz uczelnianych wraz z duchownymi złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed popiersiem bł. Jana Pawła II oraz pod tablicą poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej związanych z Boernerowem.