MSZA ŚW. Z OKAZJI ŚWIĘTA ODDZIAŁU SPECJALNEGO ŻW.

„Specjalsi” z Żandarmerii Wojskowej rozpoczęli swoje doroczne świętowanie od spotkania z Chrystusem w Eucharystii. W parafii Wojskowo-Cywilnej p.w. M.B. Ostrobramskiej w Warszawie, 18 maja 2017 roku, Wikariusz Generalny Biskupa Polowego ks. płk prał. January Wątroba przewodniczył Mszy św. w intencji Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej (OSŻW) z Warszawy. Na początku Eucharystii, uczestników powitał ks. mjr Ireneusz Biruś – kapelan OSŻW, który wyraził wdzięczność „żandarmom za chwilę refleksji i modlitwy”.

W homilii ks. January, ukazał jak ważną rzeczą w życiu jest rozeznawanie tego, co dla człowieka w życiu jest dobre – „(…) gdzie jest twój skarb, co jest dla ciebie największą wartości, najwyższym dobrem, którego pragniesz. Ważne jest dostrzeganie tego dobra – czyli posiadanie światłych oczu do patrzenia. Jeśli twoje oko jest zdrowe to całe twoje ciało będzie rozświetlone. W naszym życiu często cierpimy ponieważ nie udaje nam sie zrealizować tego co uważamy za nasze dobro – własnych pragnień. A przecież ważne jest dostrzeganie dobra drugiego człowieka, ważne jest posiadanie dobrego patrzenia”.

Kaznodzieja przypomniał, że dostrzeganie sensu i wartości służby ojczyźnie oraz drugiemu człowiekowi, pomimo trudu i wysiłku, będą przynosiły radość i zadowolenie – „Jeśli zauważymy w naszych podwładnych i przełożonych godność człowieka, zaangażowanie, oddanie w pracy, to zawsze będziemy odnosić się do siebie z kulturą, życzliwością i nie będzie w nas nie potrzebnej zazdrości oraz nie ufności – będzie radość z obecności drugiego człowieka”.

Na zakończenie homilii Ks. Wikariusz Generalny złożył żandarmom z OSŻW życzenia z okazji ich święta – „Życzę wam zdrowych oczu, abyście mieli zawsze ciepłe i przyjazne spojrzenie na samego siebie i na drugiego człowieka. Życzę wam dużo światła, żebyście zawsze jasno i w prawdzie widzieli potrzeby własne oraz drugiego człowieka, aby dobre spojrzenie pomagało dostrzegać wam skarb waszego życia, jakim jest wiara, rodzina, praca służba, aby posiadanie tych skarbów było dla was źródłem radości i satysfakcji. Tam jest twój skarb gdzie jest twoje serce” – zakończył kaznodzieja.

Mszy św. koncelebrowali: ks. ppor. Krzysztof Włosowicz i ks. mjr Ireneusz Biruś.

xIB

Foto: S. Baranowski