NOMINACJE LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

lsoW sobotę – 28 listopada, dwaj nasi lektorzy: Adrian ROKICKI i Kamil GODLEWSKI przyjęli z rąk J.E. Piotra Jareckiego – biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, najwyższy stopień Liturgicznej Służby Ołtarza – Ceremoniarza i Animatora. Natomiast w niedzielę – 29 listopada, czterej nasi ministranci: Piotr CZECHOWICZ, Krzysztof GODLEWSKI, Szymon GRODZICKI i Piotr FAŁAT zostali promowani przez J.E. Rafała Markowskiego – biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, na Lektorów. Życzymy im radości z pełnienia nowych funkcji oraz Bożego błogosławieństwa w podejmowaniu odpowiedzialności za piękno liturgii, a także za wychowanie kolejnych pokoleń ministrantów w naszej wspólnocie parafialnej.

***

Do obowiązków ceremoniarza i animatora należy prowadzenia parafialnych grup służby liturgicznej dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz wprowadza w głębsze rozumienie liturgii.

Do obowiązków lektora należy głoszenie (czytanie) Słowa Bożego podczas liturgii, a także pomoc w prowadzeniu grup młodszych ministrantów i kandydatów.