NOWI PODPORUCZNICY WAT

DSC_0238Dzień przed promocją oficerską, 6 sierpnia br. w kościele p.w. M. B. Ostrobramskiej na warszawskim Boernerowie została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. płk Jan Domian – proboszcz parafii, a koncelebrowali ks. ppor. Maksymilian Jezierski i ks. kpt. Ireneusz Biruś – kapelan WAT. Zebrani modlili się w intencji absolwentów oraz kadry naukowej i dydaktycznej akademii.
W homilii ks. Ireneusz zwrócił uwagę na wdzięczność mówiąc: że tylko wdzięczny człowiek cieszy się radością życia i szacunkiem u Boga i u ludzi. Poprzez to spotkanie modlitewne, wyrażamy wdzięczność profesorom, wykładowcą oraz całej Komendzie akademii. Nawiązując do Święta Przemienienia Pańskiego powiedział: Dzisiaj Chrystus i nas zaprasza, abyśmy podjęli próbę przemiany własnego życia. (…) Chrystus chce przemiany naszych serc, która ma nas doprowadzić do spotkania z nim w wieczności. Zaprasza abyśmy podjęli trud wyjścia na Górę Tabor – „górę przemiany”, abyśmy podjęli trud wejrzenia we własne serce i z góry zobaczyli to co jest słabe i grzeszne, to co potrzebuje przemienny. Na zakończenie homilii kapelan WAT składając życzenia podkreślił, że w życiu zawodowym istotne są sukcesy osobiste, które rzutują na służbę żołnierską.
Niespodzianką było pojawienie się na zakończenie Mszy św. J.E. Biskup Polowy ks. gen. bryg. Józefa Guzdka, który złożył życzenia „nowopromowanym” i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
Nazajutrz 141 podchorążych WAT otrzymało promocje na stopień podporucznika.

Foto: szer. pchor. P. Haracewiat