NOWY ROK SZKOLNY W WOLI

03.09.2020r. Mszą św. o godz. 8.00 Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne (WOLI) rozpoczęło Inaugurację nowego roku szkolnego w  kościele MB Ostrobramskiej na Boernerowie. W Mszy św. uczestniczyła Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Liceum.  Głównym celebransem Eucharystii był ks. proboszcz płk Jan Domian, natomiast homilie do zgromadzonych wygłosił kapelan WOLI, który mówił o służbie i o tym, że uczniowie przez zdobywanie wiedzy mają w przyszłości służyć naszej Ojczyźnie, zapewniając Jej bezpieczeństwo i dobry rozwój. Na koniec odwołał się do słów bp. Józega Gawliny, który 18 kwietnia 1947r. mówił do studentów w Rzymie: „Bądźcie świadomi swej odpowiedzialności za losy przyszłości, jako katolicy i jako Polacy. Inaczej bowiem będziecie generacją straconą. Przeobrażenie świata postępuje szybciej, aniżeli historyczny rozkład starożytnego imperium rzymskiego. Dlatego przejmujcie się do głębi nauką Chrystusową, chwalebną tradycję przekujcie w czyn, wchłaniajcie w siebie siły Boże i rozdawajcie je innym! Nie o to nam chodzi jak życie sobie urządzić, lecz dla czego żyć warto? A warto żyć, pracować i studiować, aby stanąwszy pod sztandarem Chrystusowym przyczynić się do Jego zwycięstwa. Pracujcie więc jako dobrzy żołnierze Jezusa Chrystusa”

WOLI to nowatorski i bezprecedensowy w skali kraju projekt – realizowany pod nadzorem Ministra Obrony Narodowej i patronatem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. Projekt – adresowany jest do utalentowanej młodzieży, pragnącej w bliższej perspektywie – podjąć studia wojskowe w WAT na kierunkach informatyka oraz kryptologia i cyberbezpieczeństwo, a w dalszej perspektywie – związać swoją przyszłość z zawodową służbą wojskową w jednostkach Sił Zbrojnych RP odpowiedzialnych za cyberobronę państwa.

WOLI to nowoczesne i przyjazne środowisko, w którym uczeń będzie mógł nabywać wyjątkowe kwalifikacje, a także odkrywać pasje badawcze pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich oraz specjalistów informatyki, informatyki technicznej i telekomunikacji. Obecnie w liceum uczy się 101 uczniów z całej Polski.