OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017 (ŻKM)

W dniu 13 maja br. Mszą św. w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie-Bemowie Żandarmski Klub Motocyklowy (ŻKM) rozpoczął nowy sezon motocyklowy 2017. Eucharystii przewodniczył ks. płk prał. Jan Domian – proboszcz parafii, a homilię wygłosił ks. mjr Ireneusz Biruś – kapelan ŻKM. Na początku zebranych powitał prezes ŻKM – płk Piotr Koniec, który wyraził zadowolenie z licznie zebranych motocyklistów, gości i „sympatyków dwóch kółek”.

Kaznodzieja w homilii nawiązało do setnej rocznicy objawień Fatimskich, mówił: Dzisiejsze nasze spotkanie to również wspomnienie setnej rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej i to właśnie jej zawierzamy oraz przez jej wstawiennictwo polecamy nas, nasze rodziny i wszystkich motocyklistów. (…)”.

„Gromadzimy się w tej świątyni garnizonowej na Boernerowie, aby w Żandarmskim Klubie Motocyklowym wraz z przyjaciółmi i sympatykami dwóch kółek rozpocząć nowy sezon – sezon motocyklowy 2017. Kiedy poruszamy się po drogach na naszych motocyklach, wiemy jak ważne jest trzeźwe myślenie, oczy do dokoła głowy, ale ważne jest jeszcze coś – dla jednych nazywa się to »szczęście na drodze«, a dla nas wierzących –  jest to »Boża opatrzność«. Stąd to nasze spotkanie w kościele na wspólnej modlitwie. – podkreślił w homilii ks. kaznodzieja.

Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz poświęcił motocykle i kaski zebranym uczestnikom.

Wśród licznie zebranych gości byli przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej, Komendy Głównej Policji i Straży Miejskiej m. st. Warszawy oraz członkowie klubów motocyklowych.

Po Mszy św., płk Piotr Koniec – prezes ŻKM i ks. płk Jan Domian – proboszcz parafii, złożyli znicze przy tablicy smoleńskiej, gdzie uczcili ofiary tragedii samolotu prezydenckiego.

FOTO: G. Michnik