POŻEGNANIE REKTORA WAT

IMG_7508aW dniu 31 maja br. na placu apelowym Wojskowej Akademii Technicznej nastąpiło pożegnanie z mundurem J.M. rektora-komendanta gen. dyw. prof. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność akademicka warz z zaproszonymi gośćmi na czele z Podsekretarzem Stanu w MON prof. dr hab. Wojciechem Fałkowskim.

Dzień wcześnie, Rektor-Komendant WAT wraz z małżonką i przedstawicielami Wojskowej Akademii Technicznej dziękował za 40 lat służby wojskowej podczas Mszy św., której przewodniczył J.E. gen. bryg. dr Józef Guzdek – Biskup Polowy WP. W homilii Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność Rektorowi WAT za jego postawę „wychowawcy i nauczyciela akademickiego oraz przyjaciela młodzieży”. Mówił: „Panie Rektorze, pan wniósł tak wiele w tą uczelnie i jestem przekonany, że nikt nie będzie chciał tego zniszczyć, i że ten owoc będzie trwał. Z ogromny wzruszeniem staje dzisiaj tu, przy tym ołtarzu, przy którym wielokrotnie stawałem i przychodzę aby podziękować za ten owoc i życzyć kolejnych owoców w pracy naukowej”.

Na zakończenie Eucharystii, Biskup Polowy odznaczył gen. dyw. prof. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka „Medalem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki”, a ks. płk Jan Domian wręczył Rektorowi WAT obraz M.B. Ostrobramskiej, która jest patronką wspólnoty parafialnej na terenie której znajduje sie Wojskowa Akademia Techniczna.

W Mszy św. koncelebrowali ks. płk dr Jan Domian – proboszcz parafii M.B. Ostrobramskiej w Warszawie, ks. kpt. Maciej Śliwa – Szef Sekretariatu Biskupa Polowego i ks. kpt. dr Ireneusz Biruś – kapelan Wojskowej Akademii Technicznej.

FOTO: G. Rosiński