PROMOCJA KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW

„Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. W ten sposób podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi „pomocnikami proboszcza”. Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana.” (Jan Paweł II)

W Niedzielę Dobrego Pasterza, nasza wspólnota parafialna przeżywała wielką i radosną uroczystość. Dwunastu kandydatów po rocznym przygotowaniu i formacji, zostało przyjętych do grona ministrantów. Przez cały rok uczestniczyli Oni w zbiórkach formacyjnych, ucząc się postaw i zachowań ministranckich, uczyli się czym jest Eucharystia i posługa ministranta, by lepiej i głębiej przeżywać na co dzień te wielką tajemnicę.

Nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza włączył Proboszcz parafii ks. płk Jan Domian, który życzył im wielkiej wytrwałości w służbie ministranckiej i niegasnącej gorliwości u służbie Ołtarza. Ks. Proboszcz wyraził radość i podziękował również rodzicom nowych ministrantów, za ich pomoc w formacji synów, za ich codzienną o nich troskę oraz za przykład żywej wiary.

A oto lista nowych ministrantów:

BOROWIECKI BARTOSZ
CHODYRA JAKUB
CHRZANOWSKI JAKUB
CHRZANOWSKI KAMIL
DOLECKI FILIP
DUBIEL STANISŁAW
KŁOSIŃSKI IGNACY
KOWALENKO JAN
NIEDBAŁA SZYMON
ORACZ ŁUKASZ
SIERAKOWSKI MATEUSZ
WOJTULEWICZ KAMIL

Jako wspólnota parafialna radujemy się z ich posługi dla Kościoła i życzymy, by swoim przykładem w gronie kolegów, świadczyli o Chrystusie i przyciągali innych do Niego. Niech zawołanie KRÓLUJ NAM CHRYSTE będzie dla nich żywe i nieustannie aktualne, niech w ich życiu będzie ciągle obecny Chrystus.

xKW