PROMOCJA NOWYCH MINISTRANTÓW

IMG_9871Jednym ze szczególnych darów Ducha Świętego jest dar radości. I właśnie tego daru w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego najbardziej doświadczyła wspólnota parafialna na Beoernerowie. A wszystko dzięki pięknemu wydarzeniu włączenia do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza 20 nowych ministrantów: Michała Bielaka, Przemysława Chodyry, Jakuba Cieślińskiego, Szymona Cieślińskiego, Macieja Czarskiego, Piotra Czechowicza, Jakuba Golca, Patryka Komudy, Bartosza Kuryłka, Karola Kuryłka, Andrzeja Missali, Jędrzeja Okońskiego, Michała Oracza, Miłosza Piotrowskiego, Kamila Sarana, Macieja Sierakowskiego, Bartłomieja Słowika, Jakuba Staśkiewicza, Dominika Tchurza i Dawida Woźniaka.
Obrzędu przyjęcia na prośbę opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Maksymiliana Jezierskiego dokonał Proboszcz parafii ks. płk dr Jan Domian, który zwrócił się do kandydatów: „Drodzy chłopcy! Po odpowiednim przygotowaniu, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym.” W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, ale i uśmiech radości. Na koniec Mszy św. nowi ministranci otrzymali legitymacje, które upoważniają ich do posługiwania przy ołtarzu we wszystkich kościołach w Polsce i na świecie.
Dopełnieniem radości był wielki piknik z ministrantami, lektorami i scholą, którzy licznie przyszli wraz ze swoimi rodzinami. Jednakże bez wątpienia największą atrakcją dnia stał się ks. Proboszcz, który w stroju kucharza serwował wyśmienite dania z grilla.

ks. Maksymilian

FOTO xIB