PRZYJMIJ ZNAMIĘ DARU DUCHA ŚWIĘTEGO

IMG_3631W czwartek, 31 marca w naszej wspólnocie parafialnej 118 osób, w tym 43 dorosłych, przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Bierzmowania udzielił Biskup Polowy WP J.E. Józef GUZDEK. Na początku mszy św. ordynariusza diecezji wojskowej przywitali rodzice kandydatów, następnie Proboszcz parafii – ks. płk dr Jan DOMIAN poprosił Przewodniczącego liturgii o udzielenie Sakramentu zgromadzonej młodzieży. W słowie skierowanym do Bierzmowanych ksiądz Biskup zachęcał ich, aby w swoich życiowych wyborach zawsze kierowali się mądrością. „Przed wami całe życie, które będzie jednym wielkim egzaminem waszej dojrzałości” – dodał bp Guzdek – „Zawsze postępujcie tak, aby inni widzieli w was nie tylko uczniów, ale przede wszystkim świadków Chrystusa” – zakończył Celebrans.

Po komunii św. do Biskupa Józefa podeszła delegacja nowo bierzmowanych, która podziękowała za dary Ducha Świętego, które zstąpiły na nich za Jego pośrednictwem. Ksiądz Biskup dzięki swojej otwartości oraz umiejętności zauważenia każdego z osobna, sprawił, że ta jakże ważna uroczystość stała się bardzo radosną i miłą.

W uroczystości wzięli udział ks. prał. płk January WĄTROBA – Wikariusz Generalny Biskupa Polowego oraz ks. kan. Jan POPIEL – Dziekan Dekanatu Jelonkowskiego. Nie zabrakło również licznie przybyłych gości: bliskich, krewnych, przyjaciół oraz nauczycieli i wychowawców ze szkoły na czele z Dyrekcją p. Grażyną ŻÓŁTOWSKĄ.

xMJ