REKOLEKCJE ADWENTOWE

IMG_2745W naszej parafii, w dniach od 6 do 8 grudnia br. odbyły się rekolekcje adwentowe, które prowadził o. Wojciech Dec, paulin z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika z Jasnej Góry w Częstochowie.
W niedzielę, o. Wojciech zachęcając do uczestnictwa w świętych ćwiczeniach powiedział, że do lekarza nie chodzimy po to, aby się pochwalić się swoim zdrowiem, ale po to, aby szukać sposobu na wyleczenie z choroby i dolegliwości, które nas doświadczają. Tak samo jest z Chrystusem, On przychodzi, aby nas uzdrowić. On zna nasze słabości. Jezus przychodzi jako światłość, która oświeca to co ciemne, słabe i grzeszne. Warunkiem jest abyśmy uznali, że potrzebujemy uleczenia, potrzebujemy dotyku tego Boskiego Lekarza.
W drugi dzień ojciec rekolekcjonista przybliżając scenę z Ewangelii o uzdrowieniu paralityka uświadomił uczestników, co znaczy wiara innych ludzi. Podkreślił, jak ważna jest modlitwa wspólnoty Kościoła, dodając, że jeśli nawet człowiek jest niewierzący, to modlitwa innych ludzi może uratować jego życie.
W trzeci dzień rekolekcji obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kaznodzieja podczas nauk rekolekcyjnych ukazał wielką rolę Maryi w zbawczym dziele odkupienia człowieka. Szatan nie może pokonać Tej, która stała się Matka Boga. Sam jestem tego świadkiem kiedy posługuję w naszym sanktuarium na Jasne Górze. Przybywają tam rzesze ludzi zniewolonych poprzez wróżbiarstwo, i to właśnie Maryi wstawiennictwo uwalnia ich od działania złego ducha.
W rekolekcjach adwentowych uczestniczyło wielu parafian, sympatyków, uczniowie szkół z nauczycielami oraz studenci i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej.