REKOLEKCJE GIMNAZJALNE-DZIEŃ 2

MISTRZ OLIMPIJSKI – KAMIL STOCH DO UCZESTNIKÓW REKOLEKCJI…

„Pokochać Boga, siebie samego, drugiego człowieka” to temat drugiego dnia rekolekcji dla młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 86 im. płk Ignacego Augusta Boernera w ZS Nr 46 w Warszawie-Bemowie. Spotkanie rozpoczęło się od wesołego śpiewu bo przecież „każdy może śpiewać, jeden lepiej drugi gorzej”. Dzisiejszy dzień to również okazja do skorzystania z Sakramentu Pojednania.

W konferencji, Ks. Paweł, postawił uczestnikom pytanie: „Kto dał ci życie? Skąd jest życie? Jeśli ono jest znikąd to kto jest dawcą Miłości? (…) Miłość jest najważniejszym drogowskazem w życiu człowieka. Kiedy staniesz przed Jezusem – On zapyta cię – czy potrafisz Mnie kochać? Czy potrafisz kochać Mnie w drugim człowieku?”. Ksiądz Rekolekcjonista zachęcił zebranych do skorzystania ze „spowiedzi św.” – „ (…) w naszym życiu jest piątek, kiedy krzyż nas przygniata, sobota z wymownym milczeniem oraz niedzielny poranek, kiedy przychodzi Zmartwychwstały Chrystus i mówi: Pokój wam!”. Po konferencji zebrani uczestniczyli w Nabożeństwie Pokutnym oraz mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św.

Zaproszonym gościem drugiego dnia rekolekcji był Dobromir „MAK” Makowski. Ale zanim wystąpił zaproszony gość, zebrani mogli spotkać się z Mistrzem Olimpijskim – Kamilem Stochem, który z racji Pucharu Świata nie mógł być z nami, ale przesłał nam pozdrowienie poprzez video-nagranie.

Zaproszony gość – Dobromir „MAK” Makowski uciekał z domu, ćpał kradł i miał nieustanne problemy z policją. W ludzkich oczach był zerem, ale nie w oczach Boga. Pewnego dnia, gdy zaćpany stał na ulicy zawołał: Jezu, jeśli naprawdę jesteś, to zmień moje życie. Jezus go wysłuchał, wyciągnął swą pomocną dłoń, której on kurczowo się uchwycił. Obecnie jeździ po Polsce z programem antynarkotykowym „Rap Pedagogia” i wykonując utwory o charakterze ewangelizacyjnym opowiada swoją historię, mówi dzieciom i młodzieży, że można żyć lepiej, mają przecież prawo do dobrego życia. Zachęcał on uczestników rekolekcji, aby zaufali Bogu, tak jak on to uczynił w przeszłości.

Spotkanie zakończyło się Eucharystią, której przewodniczył i homilie wygłosił ks. Dariusz. Kaznodzieja stwierdził że, „(…) życie człowieka polega na wierze. Wierzymy rodzicom, wierzymy nauczycielom, wierzymy lekarzom, ale dlaczego nie potrafimy uwierzyć Bogu?(…). Ty idziesz przez świat i pozostawiasz ślady, ale czy idący po tobie człowiek dojdzie tymi śladami do Boga?”.