REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W okresie WielkIMG_8609iego Postu jest szczególny czas, kiedy to przeżywamy „ćwiczenia duchowe”. W tym roku rekolekcje wielkopostne wygłosił ks. dr Artur Filipowicz SJ, który zachęcił nas, „abyśmy zajrzeli w nasze wnętrze i odkryli właściwy system zawierzeń i oparcia”.

Rekolekcje trwały od czwartej niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. W rekolekcjach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego z Bemowa oraz studenci i podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej. Dzieci podczas swoich spotkań zastanawiały sie jak dostać się do nieba. „ Niebolot – mówił ks. Artur – to skrzydła wiary, światło naszego postępowania oraz kierownica naszej woli.” Rekolekcjonista przypomniał najmłodszym uczestnikom, że „Chrystus zmienia nas od fundamentów, aby budowla naszego życia mogła wznosić sie do Nieba”.

Rekolekcje to również doskonały czas, aby spotkać się z Miłosiernym Ojcem w Sakramencie Pojednania, bo jak mówił rekolekcjonista „łatwiej jest dostrzec nam winę w drugim człowieku, niż przyznać się do własnej słabości”.