ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ Z DUCHEM ŚWIĘTYM

IMG_3744W uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci z naszej parafii obchodziły rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji dzieci Proboszcz Parafii – ks. płk dr Jan Domian powiedział do zgromadzonych, „że nie wystarczy tylko raz przyjąć Pana Jezusa do swojego serca, ale należy karmić się Jego Ciałem jak najczęściej, bo jest to Pokarm na drogę do Nieba, który umacnia duszę i pomaga rozwijać wiarę”.

W kazaniu ks. por. Maksymilian Jezierski rozmawiał z dziećmi o Duchu Świętym i Jego symbolach. Na początku zwrócił uwagę na ogień. „Ogień oczyszcza i wypala to co złe oraz chore. Tak samo działa Duch Święty – chce wypalać w naszym życiu każdy grzech.” – dodał. Następnym symbolem był wiatr. Ks. Jezierski zwrócił uwagę dzieci na to, że wiatru nie widać i nie można go złapać. „I tak właśnie działa Duch Święty: wieje kędy chce i przenika wszystkich ludzi”. Na koniec kazania dzieci zobaczyły żywego gołębia, który wzbudził największe emocje wśród młodych słuchaczy. „Duch Święty jak gołębica ochrania nas swoimi skrzydłami i pozwala nam wzbijać się wysoko do nieba”.

Na koniec Mszy Ksiądz Proboszcz złożył życzenia wszystkim dzieciom, które przeżywały rocznicę Komunii. „Pamiętajcie, że Pan Jezus zawsze na Was czeka i chce Wam dodawać sił do pięknego życie” – powiedział ks. Domian. Następnie Celebrans zwrócił się do Rodziców: „Proszę Was, Drodzy Rodzice, pamiętajcie o spoczywającej na Was odpowiedzialności za wychowanie w wierze Waszych dzieci. To od Was zależy jak będą kształtowały się ich sumienia i rozwijała wiara w Boga. Dołóżcie wszelkich starań, żeby dzięki Wam wyrastali na wierzących, dobrych ludzi”.

Po błogosławieństwie wszyscy uczestnicy liturgii: ministranci, schola, dzieci wraz z rodzicami oraz księża procesyjnie udali się pod grotę Matki Bożej, gdzie Ksiądz Proboszcz płk dr Jan Domian dokonał uroczystego wypuszczenia gołąbka pokoju. Jako pamiątkę świętowania Zesłania Ducha Świętego każde dziecko otrzymało obrazek przedstawiający to wydarzenie.