RODZINNE ŚWIĘTOWANIE OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

opłatki

W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 15:00 odbyło się spotkanie opłatkowe dla Scholi i Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z Rodzinami. W Spotkaniu wzięło udział ok. 200 osób. Po entuzjastycznym odśpiewaniu kolędy i przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, Proboszcz naszej parafii – ks. płk. dr Jan Domian pobłogosławił opłatki oraz złożył okolicznościowe życzenia dziękując jednocześnie wszystkim zgromadzonym: dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz opiekunowi ks. Maksymilianowi Jezierskiemu za zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej. Następnie rozpoczęło się „łamanie opłatkiem” a także indywidualne składanie życzeń. Po tej części rozpoczęło się radosne świętowanie przy stole, który został bogato zastawiony przez uczestników – każdy przyniósł „małe co nieco” do jedzenia. Wiele szczęścia sprawiła zabawa w poszukiwanie niespodzianki oraz oglądanie prezentacji ze zdjęciami z różnych wydarzeń, w których brało udział młode, jakże liczne pokolenie naszej parafii reprezentowane przez 30 scholanek oraz 70 ministrantów.