ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO – ŻKM

Ponad 300 motocyklistów z Żandarmskiego Klubu Motocyklowego (ŻKM) oraz z innych służb mundurowych MSWiA przybyło do kościoła garnizonowego w Warszawie-Bemowie na otwarcie nowego sezonu. Dziękuję za to, że macie odwagę w świetle Ewangelii uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ruchu drogowego – powiedział biskup polowy Józef Guzdek podczas okolicznościowej Mszy św.

Dnia 21 kwietnia Mszą św. biskup polowy Józef Guzdek celebrował Mszę św. dla motocyklistów z Żandarmerii Wojskowej, Wojskowej Akademii Technicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej. – Moim pragnieniem i życzeniem jest, aby ten uśmiech, który gości na waszych twarzach, był zachowany aż do zakończenia rozpoczynającego się dziś sezonu motocyklowego – powiedział ordynariusz wojskowy. Zapewnił, że ogarnia pamięcią i modlitwą także tych motocyklistów, którzy zmarli lub stracili życie w wypadkach drogowych w ostatnim roku.

Mszę św. koncelebrowali ks. płk Jan Domian – proboszcz miejscowej parafii wojskowej, ks. mjr Ireneusz Biruś – kapelan Żandarmskiego Klubu Motocyklowego, ks. płk SG Zbigniew Kępa – dziekan Straży Granicznej oraz ks. kpt. Marcin Janocha, sekretarz Biskupa Polowego.

Zebranych powitał płk Piotr Koniec, prezes ŻKM, który wyraził wdzięczność Biskupowi Polowemu za sprawowanie Mszy św. w intencji motocyklistów rozpoczynający sezon motocyklowy pod hasłem “Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Podczas kazania biskup Guzdek zachęcał uczestników, aby w swoim życiu kierowali się nie tylko emocjami i uczuciami, ale rozumem. – Następstwem braku roztropności i używania rozumu, kiedy siadamy za kierownicą są zranienia, kalectwo a nawet śmierć – powiedział. Następnie podziękował motocyklistom, że nowy sezon rozpoczynają przy ołtarzu Chrystusa. Dziękuję za to, że macie odwagę w świetle Ewangelii uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Życzę, aby pod Waszym adresem były kierowane słowa uznania i pochwały, że mądrze, rozumnie i roztropnie wpisujecie się w coraz większy ruch na naszych drogach – powiedział. Kazanie zakończył apelem: Pamiętajcie, że ten, kto postępuje rozumnie, godzien jest nazywać się uczniem Chrystusa! Tylko taki może odnieść do siebie zapewnienie: Niedaleko jesteś królestwa Bożego! Skierował też życzenia: Niech Was Bóg strzeże! Niech Was prowadzi i bezpiecznie doprowadzi do wyznaczonego celu!

Po Mszy św. biskup poświęcił kaski, który motocykliści złożyli na stopniach ołtarza. Przed Tablicą Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej umieszczonej na zewnętrznej ścianie świątyni złożono kwiaty. Następnie zaś bp Guzdek poświęcił motocykle.

www.ordynariat.wp.mil.pl