SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Dnia 11 maja, w naszej parafii, grupa stu dwóch osób przyjęła Sakrament Bierzmowania. Sakramentu dojrzałości udzielił J.E. Ksiądz Biskup Polowy WP Józef Guzdek. Na pytanie skierowane do kandydatów, jakich łaska oczekują od Boga w tym sakramencie, z wielkim przejęciem i mocą odpowiedzieli: „pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”. Tym właśnie jest sakrament bierzmowania, obok chrztu i Eucharystii jest on kolejnym sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego oraz dojrzałości.

Przez cały rok kandydaci odbywali swoje przygotowanie i formację duchową do dzisiejszej uroczystości. Uczestniczyli w katechezach wyjaśniających im czym jest ten sakrament i co oznaczają poszczególne Dary Ducha Św., które otrzymają.

Podczas Mszy św. Ks. Biskup zaznaczył, że od tej pory skończył się czas brania, a rozpoczął się czas dawania, dawania świadectwa wiary swoim życiem. Umocnieni Duchem Św. mają być świadkami zmartwychwstałego Chrystusa tam gdzie się znajdują.

Życzymy wszystkim, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, by trwali mocno w wierze, by rozwijali dary Ducha Św. i świadczyli swoim życiem o Chrystusie.

xKW