SCHOLA PARAFIALNA NA WAKACJACH

Każdej niedzieli przez cały rok szkolny dziecięco młodzieżowa schola parafialna upiększa Liturgię Mszy św. poprzez swój śpiew oraz grę na instrumentach. Po skończonym roku szkolnym, w dniach od 3 do 7 lipca schola wyjechała na zasłużony wypoczynek, tym razem do Gdyni, by tam nabrać sił oraz radośnie i wspólnotowo przeżyć te kilka dni wakacyjnych.

Wśród różnych zajęć jakie się odbywały miała, miejsce wycieczka do Gdańska, zwiedzanie starówki oraz podziwianie panoramy miasta z wieży widokowej na kościele Mariackim. Wielką radość oraz niesamowitą integrację wywołała wizyta w parku trampolin. Dzieci i młodzież zwiedzały także Port Marynarki Wojennej, podziwiały polski niszczyciel ORP Błyskawica, żaglowiec „Dar Młodzieży” oraz „Dar Pomorza”.

Nie obeszło się bez wizyty w słynnym  Oceanarium Gdyńskim. Jest to polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego , które posiada status ogrodu zoologicznego. Można tam zobaczyć wystawy oceanografii oraz akwaria z florą i fauną zarówno morską i słodkowodną. Z wizyt edukacyjnych schola była także w Centrum Nauki Experyment. Jest to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauka poprzez zabawę.

Niestety pogoda lubi robić niespodzianki, dlatego też na wspólne plażowanie było niewiele czasu, ale dzięki temu dzieci i młodzież mogły zastąpić wizytę na zimnej i mokrej plaży wizytą w Aquaparku, miło i bezpiecznie spędzając czas.

Oczywiście wśród tak licznych atrakcji i wypełnionego dnia, nie zabrakło czasu dla Boga i na Mszę św., która była sprawowana przy pięknej oprawie liturgicznej i jeszcze piękniejszym śpiewie scholii. Każdy dzień kończony był wspólną modlitwą oraz Bożym błogosławieństwem.

xKW