SPOTKANIE PRZY „GRILU” LSO

Służba ministrantów, czy też scholii parafialnej, nie kończy się wraz z zakończeniem Mszy św. Ona trwa dłużej, bo przecież ministrantem jest się cały czas. Ministrant swoją postawą, oddziałuje na innych w swoim środowisku, w szkole, tam gdzie jest. To on ma świadczyć o Chrystusie i zachęcać innych do służby przy Jego Ołtarzu.

Tradycyjnie już od kilku lat w naszej parafii w niedzielne popołudnie odbyło się grillowanie z udziałem LSO, scholii parafialnej i ich rodziców. Wydarzenie to jeszcze bardziej cementuje te grupy ze sobą i z parafią. Wspólnie spędzony czas,  jest dobrą okazją do lepszego poznania się oraz umocnienia wspólnoty. Uczy również tego, że niedziela jest dniem poświęconym Bogu, ale i dniem rodzinnym. Dniem, w którym winniśmy mieć czas dla siebie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego wydarzenia, a ministrantom i scholii życzymy, by ich zapał i chęci do służenia nigdy nie gasły, by od Ołtarza Chrystusa uczyli się tego co najlepsze, uczyli się miłości do ludzi oraz poświęcenia.

xKW