ŚWIĘTO 3WBR OP

W piątek 5 października swoje święto obchodziła 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej. Świętowanie rozpoczęła się Mszy św. pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego Ordynariatu Polowego ks. płk prał. Januarego Wątroby. W homilii Ksiądz Wikariusz zachęcił zebranych, aby właściwie umieli korzystać z danej przez Boga wolności, która przede wszystkim powinna się łączyć z odpowiedzialnością. Przekazał również pozdrowienia od Biskupa Polowego WP i wyraził żal, że to spotkanie tak uroczyste w tej świątyni, jest po raz ostatni ponieważ 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej z końcem roku przenosi się do innego garnizonu.

 W Mszy św. koncelebrowali ks. płk prał. Jan Domian – proboszcz parafii M. B. Ostrobramskiej oraz ks. por. Ireneusz Biruś SDS – kapelan brygady.

Na zakończenie Eucharystii nastąpiło odsłonięcie odznaki pamiątkowej 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej oraz złożenie wieńców pod pomnikiem bł. Jana Pawła II, a następnie zaproszeni goście w towarzystwie gospodarza uroczystości, gen. bryg. Stefana Mordacza udali się na uroczysty apel, gdzie zostały wręczone nagrody i odznaczenia żołnierzom i pracownikom wojska.

Po uroczystym apelu nastąpiła ceremonia odsłonięcia obelisku upamiętniającego stacjonowanie 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w koszarach bemowskich.