ŚWIĘTOWANIE U WARSZAWSKICH CHEMIKÓW

We wtorek 9 kwietnia swoje święto obchodzili warszawscy chemicy. Było to szczególne świętowanie, ponieważ Centralny Ośrodek Analizy Skażeń obchodził 45 rocznicę swojego funkcjonowania. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej w kościele wojskowym M.B. Ostrobramskiej na warszawskim Boernerowie, której przewodniczył Proboszcz parafii ks. płk dr Jan Domian. Celebrans na wstępie przywitał wszystkich żołnierzy i cywilnych pracowników wojska na czele z dowódcą płk. Bogusławem Kotem, wyrażając wielką radość z tego, że tegoroczne święto rozpoczyna się od spotkania z Bogiem i od dziękczynienia za lata funkcjonowania. Ks. Domian dodał również, że funkcjonowanie tej jednostki jest bardzo potrzebne i wpływa na poczucie bezpieczeństwa nie tylko w strukturach wojskowych, ale także w całym społeczeństwie.

W kazaniu kapelan ośrodka ks. Maksymilian Jezierski wskazał na ważną role wspólnoty w której funkcjonują wojskowi.  Dowódca bez żołnierzy byłby niepotrzebny… Żołnierze bez swojego wodza nie potrafiliby właściwie wykonywać swoich obowiązków-powiedział kapelan. Dlatego warto sobie uświadomić jak ważne jest tworzenie wspólnoty, jak potrzebne jest uczenie się wzajemnej współpracy, która jest ukierunkowana na osiągnięcie wspólnego celu-podsumował kaznodzieja.

Warto dodać, że asystę liturgiczną przygotowali żołnierze COASu, a czytanie przeczytał płk Kot, Dowódca jednostki, dając w ten sposób świadectwo swojej wiary, bo jak sam wspomniał, przez wiele lat był ministrantem i lektorem.

Po Mszy św. dalsze świętowanie odbyło się w klubie Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie zostały wręczone awanse na wyższe stopnie wojskowe oraz okolicznościowe nagrody i wyróżnienia.

xMJ