Sześciu nowych ministrantów

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Naszej Parafii sześciu kandydatów dołączyło do grona ministrantów. Liturgiczna Służba Ołtarza powiększyła się o Karola, Krzysztofa, Pawła, Grzegorza, Mateusza i Mikołaja. Chłopcy przez cały rok przygotowywali się obserwując starszych kolegów oraz uczęszczając na zbiórki formacyjne, gdzie uczyli się teorii liturgii oraz ćwiczyli w praktyce to, co dzieje się w czasie liturgii. Każdy z nich zdał egzamin wewnętrzny przeprowadzony przez lektorów.

W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 ksiądz proboszcz płk Andrzej Piersiak przyjął ministrantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza i wraz z ich opiekunem ks. ppor. Tomaszem Miencickim udzielili uroczystego błogosławieństwa. Kandydaci założyli komże, starsi koledzy przekazali im pelerynki, by mogli po raz pierwszy pełnić służbę przy ołtarzu już jako ministranci.

Ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla ministrantów i ich najbliższych, ale dla całej Wspólnoty na Boernerowie. Po nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia odbył się grill dla dzieci i młodzieży służących w parafii zarówno LSO jak i scholi.