WAKACJE SŁUŻBY LITURGICZNEJ OŁTARZA

20140706_103307W niedzielę 29 czerwca po Mszy św. o godz. 600 rano grupa 31 ministrantów oraz 6 lektorów wraz z opiekunem ks. ppor. Maksymilianem Jezierskim wyruszyła na wakacyjny szlak do Wisełki nad morzem. Przez 8 dni uczestnicy wypoczynku doskonalili swoje umiejętności poprzez udział w treningach i rozgrywkach piłkarskich, korzystali z uroków polskiego morza ciesząc się piękną pogodą przez cały tydzień. Nie zabrakło również wycieczek krajoznawczych różnymi szlakami Wolińskiego Parku Narodowego. Jedna z nich poprowadziła uczestników do „Żubrowiska”, gdzie można było podziwiać piękne żubry oraz inne leśne zwierzęta, a także na aleję gwiazd oraz molo w Międzyzdrojach, gdzie można było zobaczyć sławne nadmorskie miasteczko.
Wielką atrakcją stał się „mały survival”, podczas którego, pod okiem wykfalifikowanych instruktorów, młodzi chłopcy doskonalili swoją odwagę, siłę i męstwo, biorąc udział w licznych grach i zabawach terenowych. Każdego dnia ministranci i lektorzy zaczynali dzień Mszą św. a kończyli wieczorną modlitwą dziękczynienia, w której każdy mógł słowami wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za wspaniale przeżyty czas. Mimo, że grupa była bardzo zróżnicowana wiekowo (od 9-latka do 16 latka oraz lektorów studentów), to czas spędzony wspólnie sprawił, że wszyscy dobrze się bawili i wypoczywali oraz, co jest najważniejsze, zaczęli ze sobą bardzo dobrze współpracować, tworząc nie tylko wspólnotę służącą przy ołtarzu, ale przede wszystkim wspólnotę braterską, w której każdy czuł się potrzebny i mógł liczyć na dobre słowo, uśmiech oraz wsparcie drugiego.
Wypoczynek zakończył się w niedzielę 6 lipca. Uczestnicy powrócili do swoich bliskim z bagażem niezapomnianych doświadczeń oraz wspólnie przeżytych wspaniałych chwil.

xMJ