WIECZÓR CHWAŁY

„PRZYJDŹ TERAZ JEST CZAS….. BY WIELBIĆ” Pod takim tytułem w niedzielę 7 kwietnia odbyła się w naszym kościele modlitwa uwielbienia.  Po Mszy św. wieczornej w kościele zostały wygaszone światła i zabrzmiały słowa: „Wzywam Cie Duchu przyjdź… Tylko Ty Panie możesz wypełnić serca mego głód…”

Tą pieśnią licznie zebrani wierni, przygotowali się do wystawienia Najświętszego Sakramentu, które było kluczowym momentem uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Podczas dwugodzinnego spotkania słowa Pisma Świętego przeplatane były modlitwą i pieśniami uwielbienia. Była też możliwość osobowego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Spowiedzi Świętej. Na koniec modlitwy ks. Maksymilian udzielił wszystkim Błogosławieństwa i w łączności z duchową stolicą Polski wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Jak napisała Monika- jedna z uczestniczek modlitwy ten czas był wyjątkowy pod każdym względem: „Przyjdź teraz jest czas….by wielbić” to nie tylko najpiękniejsza pieśń, jaką kiedykolwiek słyszałam ale również, a może przede wszystkim wspaniała, wspólna modlitwa uwielbienia. Z jednej strony wyjątkowy koncert z melodyjną muzyką, z drugiej wielkie przeżycie duchowe. Nie ma słów, które opisałyby moje uczucia podczas tego uwielbienia. Trzeba to przeżyć, żeby zrozumieć ten niepowtarzalny klimat, który sprawia, że człowiek zbliża się do Boga.”

Właśnie to zbliżenie przepełniło zarówno uczestników jak i prowadzących ogromną radością, mocą i siłą do podejmowania trudu codzienności.

Magdalena Kiersikowska